Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

GRANKO je nejoblíbenější rozpustné kakao v České i Slovenské republice. Svoji oblíbenost získalo zejména díky jednoduché přípravě a unikátní chuti, kterou si všichni pamatujeme již od dětství.  

Old Factory

1979

 

Jedinečné chvíle s hrníčkem lahodného, instantního kakaa jsme si mohli poprvé vychutnat v roce 1979, kdy se ve státním podniku Čokoládovny v závodě Sója Kolín zrodilo Granko. Jeho hravé granulky, kořenitou chuť a jednoduchou přípravu si ihned zamilovali velcí i malí, a pro Čechy i Slováky se Granko stalo synonymem kakaa.  

Karel Fojtů with Granko

VĚDĚLI JSTE, ŽE... 

 

Název Granko byl vybrán z veřejné soutěže a vznikl spojením slov GRANulované KakaO. Shodný návrh přihlásilo do soutěže 7 účastníků, kteří si mezi sebe rozdělili odměnu rovnými díly.

Nezapomenutelnou vizuální podobu obalu „s holčičkou“ včetně typografie loga Granko navrhnul malíř Karel Fojtů. Modelem mu byla jeho dcera Veronika, které tehdy bylo dva a čtvrt roku a která je tváří Granka i v současné době. 

Granko of 80th

80. léta

 

Postupem času k tradičnímu Granku přibývali mladší sourozenci. Na svět přišly limitované ovocné varianty v banánové, jahodové, broskvové a borůvkové příchuti. Jejich základem bylo sušené mléko, díky čemuž je stačilo zalít vodou a staly se ideálními společníky na chatu. 

Granko of 90th

90. léta

 

Nezapomenutelné „Granko chutná nejvíce, je to prima směsice“ zpívali žáci 3.B v televizní reklamě, kde Mach a Šebestová uzdravili nemocného spolužáka Horáčka hrnečkem lahodného kakaa. A nepotřebovali k tomu ani kouzelné sluchátko! Oblíbená pohádková dvojce zažívala na obalech Granka dobrodružství po celá 90. léta. 

2003

 

Ikonický puntíkatý hrníček, bez kterého si dnes Granko nedokážeme představit, se z reklamy přesunul na obaly a také do rukou všech milovníků Granka, kteří si jej pořídili v jedné z mnoha a mnoha dárkových sad, které dorazily na obchody v průběhu let. 

2015

 

Tradičnímu Granku přibyl mladší, ještě více kakaový bratr – Granko Exclusive. Díky většímu podílu kakaa učaroval zejména maminkám a tatínkům a také všem, kdo milují intenzivní kakaovou chuť třeba i v báječném Granko dortíku. 

2015

 

Zpět do dětství nás vzala usmívající se holčička Veronika prostřednictvím limitované reto edice obalů z roku 1979. Do doby, kdy nám naše milované kakao a strakatou krupicovou kaši připravovala maminka tak, jak ho my dnes připravujeme pro naše děti.

2021

 

Poprvé jsme ochutnali o něco víc z přírody v novému Granku s přírodním kakaem. Nejnovější přírůstek do kakaové rodiny jste si mohli vychutnat i během jedné z 60 jednoduchých a zábavných aktivit, jak si přírodu užít a zároveň ji chránit.