Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Cup on Table
V České a Slovenské republice
se ročně vypije 270 milionů
hrníčků Granka. Aby každý
z nich potěšil nejen
milovníky kakaa, ale i přírodu,
staráme se o udržitelnost
našich produktů a chováme se
zodpovědně k životnímu prostředí.

Podpora farmářů

Granko obsahuje 100% udržitelně získávané kakao. Prostřednictvím Nestlé Cocoa Plan spolupracujeme s Rainforest Alliance a tím pomáháme zlepšovat životní podmínky farmářů a jejich rodin. Od r. 2009 jsme do programu investovali více než 250 milionů EUR (tj. přes 6 miliard korun).

Péče o přírodu

Náš závod využívá pouze zelenou elektřinu ze 100 % obnovitelných zdrojů. Dlouhodobě také snižujeme spotřebu vody a emise CO2 ve výrobě a snažíme se o maximální využití odpadu, aby nekončil na skládce. I vy můžete pečovat o přírodu a vyzkoušet některé z 60 zábavných tipů.

Společná recyklace

Krabičky Granko jsou plně recyklovatelné. Po vhození do tříděného odpadu na papír se k vám vrátí například v podobě novin nebo sešitů do školy. Brzy přejdeme také na recyklovatelné vnitřní sáčky, které chrání granulky před vlhkem. Zatím ale patří do směsného odpadu.

granko_nutriscore_A

Nutriční složení přehledně! 

Abychom vám usnadnili výběr potravin, zavedli jsme Nutri-Score – jednoduchý evropský systém nutričního značení potravin a nápojů. Nutri-Score pomáhá zdravému a vyváženému stravování, díky barevné stupnici A až E vidíte na první pohled nutriční složení výrobků. Rychle a jednoduše porovnáte výrobky stejné kategorie a v čase, který ušetříte, si můžete vychutnat vyváženou snídani nebo svačinu s těmi nejbližšími. 

Hodnota Nutri-Score vyjadřuje poměr živin, které jsou v naší stravě důležité (vláknina, bílkoviny apod.) a podíl živin, které bychom si měli hlídat (cukr, sůl a množství energie) ve 100 ml hotového nápoje nebo 100 g pokrmu. 

Pokud je výrobek hodnocen písmeny „A“, nebo „B“, jsou v něm v převažující míře zastoupeny pozitivně vnímané nutrienty, např. vláknina nebo bílkoviny. Hodnocení „A“ mají i výrobky Granko! Připravené s mlékem je Granko zdrojem vápníku a bílkovin, které přispívají ke šťastnému a zdravému vývoji dětí. Hravé granulky potěší a dodají lahodnou kakaovou chuť třeba tzv. „overnight“ vločkám, nebo ovocnému smoothie. Je jen na vás, zda si Granko vychutnáte jako zdravou snídani, rychlou svačinku nebo dezert, který se vždy podaří. Inspirovat se můžete Granko recepty, které potěší každý den.